In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Electromatic Systems angajază pentru punctul de lucru din Miercurea Ciuc:

1. INGINER OFERTARE / PROIECTARE INSTALATII ELECTRICE SI AUTOMATIZARI

PROFILUL CANDIDATULUI:

  • Experiență în domeniu de minim 1 an;
  • Absolvent al unei facultăți cu profil electro-tehnic / automatizări;
  • Posesor permis de conducere cat. B  (min. 3 an);
  • Capacitate de lucru în echipă şi de concentrare, punctualitate, atitudine proactivă, putere de convingere, spirit de iniţiativă, orientare spre rezultate și atingerea obiectivelor propuse,  perseverent, dornic să progreseze pe plan profesional şi personal;
  • Disponibilitate pentru program prelungit, deplasări;
  • Cunoştiinte şi experienţă utilizare PC (Excel, Word, Autocad, Eplan);
  • Cunoştiinţe de limba engleză;
  • Autorizatie ANRE IIA sau IIIA constituie avantaj
  • Domiciliu permanent: Miercurea Ciuc și zona limitrofă;

RESPONSABILITĂŢI :

  • Elaborare proiecte de instalații electrice și automatizări conform cerințelor tehnologice și respectând normativele și standardele în vigoare
  • Realizarea ofertelor tehnico-economice pe baza cerințelor
  • Alegerea soluțiilor tehnice optime pt. diferite aplicații
  • Identificarea necesităţiilor clientilor si stabilirea datelor tehnice necesare pt. realizare ofertelor / proiectelor
  • Predare proiecte electrice spre departamentul de execuție/producție și soluționează eventuale neclarități, modificări pe parcursul execuției

BENEFICII :

  • Pachet salarial motivant;
  • Pachet asigurări sociale suplimentare;
  • Oportunităţi de dezvoltare într-o firma în continuă ascensiune ;
  • Şanse reale de dobândire a cunoştiinţelor tehnice, aprecierea performanțelor obţinute;
  • Colectiv tânăr, dinamic, orientat spre rezultate;

Vor fi analizate doar cv-urile care corespund profilului !e

Electromatic Systems angajază pentru sediul din Brasov:

2. INGINER   TEHNICO-COMERCIAL

  • Absolvent sau student în ultimul an al unei facultăți cu profil electrotehnic (Electronică, Electrotehnică,  Electro-mecanică,  Automatică, Mecatronică);
  • Domiciliu permanent: Braşov;
  • Posesor permis de conducere cat. B  (min. 1 an);
  • Foarte bune abilităţi de comunicare ;
  • Capacitate de lucru în echipă, punctualitate, atitudine proactivă, putere de convingere, spirit de iniţiativă, orientare spre rezultate și atingerea obiectivelor propuse,  perseverent, dornic să progreseze pe plan profesional şi personal;
  • Cunoştiinte şi experienţă utilizare PC;
  • Cunoştiinţe de limba engleză - obligatoriu;

  • Întocmirea ofertelor tehnico-comerciale;
  • Furnizarea asistenței tehnice clienților companiei;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienţi şi identificarea necesităţiilor acestora;
  • Negociere cu clienţi şi furnizori;
  • Identificare de noi furnizori;

BENEFICII :

  • Şanse reale de dobândire de cunoştiinţe tehnice , aprecierea performantelor obţinute;

Vor fi analizate doar cv-urile care corespund profilului.

You are here